• Kontrast strony

W dniu 23 maja młodzi ludzie z myślenickiego Hufca Pracy spotkali się w siedzibie jednostki i włączyli w Inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pn. „Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić – Stop przemocy. Start bezpieczeństwu”.

Na początku uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat przemocy domowej, a także tej w realnym i wirtualnym świecie. Dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w razie konieczności oraz jak zachować się, gdy jest się świadkiem krzywdzenia. W dalszej kolejności młodzi ludzie przygotowali ulotki tematyczne pn. „Zareaguj przeciwko przemocy”, które następnie rozpropagowali wśród swoich rówieśników. Ulotka zawisła również na tablicy informacyjnej Hufca. Inicjatywa przyczyniła się do wzbudzenia wśród młodzieży refleksji na temat przemocy, zachowań oraz emocji z nią związanych, uwrażliwiła na sytuację osób krzywdzonych, a także wykształciła wśród uczestników postawy empatyczne.

Fot. 1 Uczestnicy podczas prelekcji

 

Fot. 2

Fot. 2 Uczestnicy podczas tworzenia ulotki

 

Tekst – Katarzyna Musielak
Zdjęcia – Katarzyna Gogól-Suder

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.