• Kontrast strony

W dniu 16 maja uczestnicy z Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w zajęciach pod hasłem „ Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić - Stop przemocy. Start bezpieczeństwu”.

Młodzież w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP podczas spotkania miała okazję porozmawiać na temat różnych trudnych sytuacji, które mogą przeradzać się w przemoc domową, narażając na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia lub mienia. Oglądając film na komputerze ukazujący różne problematyczne sytuacje mogła wyciągnąć wnioski, które zachowania są niezgodne z prawidłowym funkcjonowaniem rodzin, środowisk rówieśniczych czy grup społecznych, jak również kiedy trzeba udać się do instytucji wspierających albo założyć procedurę „Niebieskiej karty”. Celem inicjatywy było wskazanie właściwych sposobów reagowania na agresję i przemoc w otoczeniu, ale także na uwrażliwienie na sytuację oraz przeżycia osób dotkniętych przemocą domową, a także wykształcenie postaw empatycznych.

 

Fot. 1 Młodzież przygotowująca gazetkę pod hasłem „Stop przemocy. Start bezpieczeństwu”

 

Fot. 2 Gazetka wykonana przez młodzież

 

Tekst – Marta Augusty
Zdjęcia – Kaja Kościelniak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.