• Kontrast strony

Uczestniczka Hufca Pracy w Oświęcimiu rozpoczęła kurs prawa jazdy kat. B. Jest to szkolenie w ramach projektu „Zdobądź nowe umiejętności” (Nr projektu: FEMP.06.02-IP.02.-0022/23).

Początkowo dziewczyna zapoznała się z przepisami ruchu drogowego oraz technikami prowadzenia pojazdu. Następnie pod fachowym okiem instruktora, poznała podstawy pomocy przedmedycznej, a także postawy i zachowania na miejsca wypadku.

– Z części teoretycznej podobały mi się zajęcia o budowie pojazdu – Natalia, uczestniczka Hufca Pracy w Oświęcimiu.

Wyczekiwanym momentem były pierwsze godziny praktycznej nauki jazdy, gdzie Natalia miała możliwość wyruszyć pierwszy raz na drogę samochodem. Kurs skończy się po 30 godzinach praktycznej jazdy. Następnie uczestniczka przystąpi do egzaminu państwowego po którym, otrzyma prawo jazdy kat. B.

 

Fot. 2

 Fot. 1, 2 Uczestniczka podczas kursu

 

Tekst – Oskar Kaźnica
Zdjęcia – Anna Turbańska

logo

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.