• Kontrast strony

W ramach projektu unijnego pod tytułem ,,Zdobądź nowe umiejętności”, w dniu 24 czerwca uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu zakończyli 60 godzinny kurs podnoszący kwalifikacje i umiejętności zawodowe do wykonywania danego zawodu.

Celem tego typu szkolenia jest pomoc uczestnikom w skutecznym wejściu na rynek pracy. Dawniej poszukiwanie źródeł usterki samochodu było procesem wymagającym nie tylko czasu, ale i stosownej wiedzy mechanika, a przyczyny awarii ustalało się głównie po przeanalizowaniu widocznych objawów. Dzisiaj zastosowanie systemu OBDII obejmuje szereg rozlokowanych po całym samochodzie czujników, które w czasie rzeczywistym monitorują działanie podzespołów, za które są odpowiedzialne. Właśnie do tego służy komputer diagnostyczny – po wpięciu w gniazdo odczytamy dokładniejsze dane na temat usterki i będziemy wiedzieć w czym najbliżej leży problem. Uczestnicy nabywając powyższe umiejętności będą mieli możliwość pracy w autoryzowanych serwisach samochodowych i poszerzenia zakresu swoich kompetencji zawodowych.

Fot. 1 Uczestnicy podczas zajęć teoretycznych

 

fot.2

Fot. 2 Ćwiczenia praktyczne

 

Tekst i zdjęcia – Anna Sekuła, Michał Winiarski

 

Unia logo zdobądz nowe umiejętności

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.