• Kontrast strony

W dniach od 24 czerwca do 4 lipca młodzi ludzie z Hufca Pracy w Wadowicach uczestniczą w szkoleniu zawodowym: Operator koparko-ładowarki.

W pierwszym tygodniu uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną. Zajęcia realizowane są centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wadowicach. W drugim tygodniu kursanci będą odbywać część praktyczną na poligonie Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Radomiu. Atutem jednostki, poza wykwalifikowaną kadrą szkoleniową, jest możliwość zdawania egzaminu praktycznego na tych samych maszynach, na których uczestnicy przygotowują się do zdobycia uprawnienia. Chłopcy ćwiczą niezbędne umiejętności operowania maszyną budowlaną, zapoznają się z zasadami BHP w praktyce, bezpieczną eksploatacją maszyn oraz poznają techniki prac ziemnych.

– Kurs na operatora koparko-ładowarki może być pierwszym krokiem na drodze do zdobycia umiejętności operowania różnymi maszynami robót ziemnych. Urządzenie jest jednnym z najpopularniejszych, używanych w przemyśle drogowym i budowlanym. Fakt ten powoduje, że operator koparko-ładowarki jest pożądanym pracownikiem na rynku pracy – podkreśla Maria Ćwiertnia, doradca zawodowy z MCK Kęty.

Uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu, a co za tym idzie uprawnień operatora koparko-ładowarki, otwiera drogę do zdobywania kolejnych. Mogą to być koparki, ładowarki, spycharki, równiarki czy walce drogowe. Spektrum uprawnień operatora maszyn drogowych sprawia, że pracownik staje się atrakcyjniejszy dla potencjalnego pracodawcy. Egzamin państwowy zaplanowany jest na 4 lipca.

Życzymy otwartości umysłu i powodzenia na egzaminie!

 

Fot. 2

Fot. 1, 2 Uczestnicy szkolenia podczas zajęć teoretycznych

Tekst i zdjęcia – Iwona Szostak-Klefas

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.