• Kontrast strony

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak. Takie motto przyświecało uczestnikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu, którzy 5 czerwca postanowili w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności młodzieży OHP pn. „Dzień Dziecka na sportowo” pomóc w organizacji i obchodach Święta Patrona Szkoły, połączonego ze Świętem Rodziny i Dniem Dziecka w Świniarsku.

W przedsięwzięciu wzięły udział uczestniczki, kształcące się na warsztatach fryzjerskich ośrodka wraz z Panią Anetą Obrzud i Panią Joanną Kossowską – instruktorkami praktycznej nauki zawodu. Grupa inicjatywna pomagała w przeprowadzeniu rozgrywek i konkurencji sportowych. Nagrodą za aktywność fizyczną były usługi fryzjerskie, takie jak wykonywanie kolorowych warkoczyków, irokezów i koloryzowanie włosów, które cieszyły się największym powodzeniem wśród dzieci. Akcja przyczyniła się do integracji uczestników, nauczyła ich współpracy i współdziałania poprzez zabawę. Pozytywnie wpłynęła na zdrowie, przyczyniając się do rozwoju fizycznego i społecznego dzieci.

Fot. 1 Uczestniczki podczas zajęć z dziećmi

Tekst – Anna Truchan, Barbara Jędrzejczyk
Zdjęcia – Aneta Obrzud

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.