• Kontrast strony

W dniu 14 maja uczestnicy z Hufca Pracy w Wadowicach z grupy wychowawczej w Makowie Podhalańskim, będący uczniami klasy trzeciej, wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez specjalistów Młodzieżowego Centrum Kariery w Kętach.

Młodzież kończąca naukę w Branżowej Szkole I Stopnia w Suchej Beskidzkiej wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych przez specjalistów doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy z MCK w Kętach. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak należy przygotować swoje wejście na rynek pracy, jak należy wypełnić dokumenty aplikacyjne oraz w jaki sposób i w jakim zakresie trzeba przygotować się na rozmowę z potencjalnym pracodawcą. Ponadto młodzi ludzie zaznajomili się z różnymi metodami poszukiwania pracy oraz dowiedzieli się jakie kompetencje zbliżą ich do szybkiego znalezienia wymarzonego zatrudnienia. Na zakończenie spotkania młodzież poznała ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa oraz szkoleń zawodowych.

 

Fot. 1 Młodzież podczas zajęć

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 2 Przygotowanie Curriculum Vitae i listu motywacyjnego

 

Tekst i zdjęcia – Janusz Bartoszek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.