• Kontrast strony

Dnia 28 maja uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu wzięli udział w konkursie na wykonanie fryzury z krajów Unii Europejskiej. Zajęcia odbyły się pod nadzorem instruktorek praktycznej nauki zawodu.

Celem przedsięwzięcia było zmotywowanie młodzieży do podejmowania twórczych działań, rozwijanie swoich talentów i zamiłowania do zawodu fryzjer. Pierwszy etap konkursu polegał na wylosowaniu kraju, który będzie inspiracją do wykonania fryzury. Do dyspozycji uczestników były sprzęty znajdujące się na warsztatach fryzjerskich (lokówka, prostownica) i dodatki, takie jak: kwiaty, wianki, przypinki, opaski itp. Wyznaczony limit czasowy na wykonanie swojej pracy to jedna godzina. Po skończonym czasie komisja składająca się z kadry pedagogicznej wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce Paulina Tokarczyk (fryzura ze Słowacji)

II miejsce Aleksandra Marczyk (fryzura z Grecji)

III miejsce Aleksandra Krzeszowska (fryzura z Francji)

Laureaci zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a pozostali uczestnicy gromkimi brawami.

 

fot. 2

Fot. 1, 2 Praca nad fryzurami

 

fot. 3

Fot. 3 Prezentowanie fryzur

 

fot. 4

 

fot. 5

 

fot. 6

Fot. 4, 5, 6 Zwycięskie prace

 

Tekst i zdjęcia – Marta Zięba, Katarzyna Kulig

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.