15 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu odbył się finał akcji charytatywno-ekologicznej „Zbieramy nakrętki dla Patryka”, którego inicjatorem byli uczestnicy Klubu Aktywnych jednostki. Głównym celem przedsięwzięcia było wsparcie zbiórki środków na rehabilitację Patryka Marciniaka z Pleszewa, a także promowanie działań i zachowań proekologicznych.
Członkowie klubu rozpowszechnili informacje o zbiórce wśród swoich rówieśników, lokalnej społeczności, pracodawców oraz kadry wychowawczej. Przygotowali specjalne pudła z ulotkami informacyjnymi, które umieścili w kilku miejscach na terenie ośrodka. Zamieścili również ogłoszenie na portalu społecznościowym. Akcja została dodatkowo rozszerzona o zbiórkę puszek aluminiowych i baterii. Zbiórka przerosła oczekiwania młodzieży, ponieważ zebrano ogromną ilość surowców wtórnych – 22 kg puszek, 92 kg nakrętek i 40 kg baterii, które młodzi ludzie sprzedali w punkcie skupu surowców wtórnych.
Przedsięwzięcie zachęciło młodzież do działań na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie, poszerzyło ich wiedzę na temat poprawy stanu środowiska naturalnego oraz wiedzy na temat możliwości recyklingu odpadów. Uczestnicy uświadomili sobie, że wszelkie dobro, które dajemy innym, zatacza koło i wraca do nas.
___________________________________________________________________________________________
Patryk Marciniak, absolwent OHP, 1.01.2020 r uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i narządów wewnętrznych. Patryk przeszedł szereg bardzo trudnych operacji. Po wybudzeniu nie odzyskał świadomości. Przed Patrykiem intensywna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W tym momencie mama Patryka może liczyć tylko i wyłącznie na ofiarność i dobre serca ludzi gotowych nieść pomoc. Wasze wsparcie to dla Patryka szansa na przyszłość i powrót do zdrowia.
Pomóżmy Patrykowi i jego mamie przejść przez te strasznie trudne dla nich chwile!
Fot. 1 Młodzież przygotowuje pudełka na zbiórkę
Fot. 2 Aktywni podczas pakowania
Fot. 3 Zebrane surowce wtórne
Fot. 4 Przed wyjazdem do skupu
Tekst i zdjęcia – Barbara Jędrzejczyk, Anna Truchan