• Kontrast strony

Dnia 26 kwietnia uczestnicy Hufca Pracy w Wadowicach wzięli udział w zajęciach objętych inicjatywą Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę - Światowy Dzień Ziemi”.

W ramach działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego w jednostce przeprowadzono szereg zajęć wychowawczych, które miały za zadanie kształtować postawy proekologiczne, promować proekologiczne nawyki, a także kształtować umiejętności podejmowania świadomych decyzji konsumenckich. W celu sprawdzenia wiedzy młodzież rozwiązała test „Uczymy się ekologii”. Podsumowaniem obecnych działań była edukacyjna wizyta młodzieży w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dla większości młodych ludzi PSZOK okazał się czymś nowym, ale jednocześnie przekonali się, że jest to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców gminy i świetny pomysł na ochronę środowiska naturalnego.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot 1, 2 Uczestnicy w makowskim PSZOK

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot 3, 4 Młodzież podczas rozwiązywania testu z ekologii

 

Tekst i zdjęcia – Janusz Bartoszek

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.