• Kontrast strony

Czy można zrobić coś dobrego dla planety? Można! 22 kwietnia uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu zaangażowali się w porządkowanie okolicy i zebrali zalegające śmieci w najbliższym otoczeniu.

Jak alarmują eksperci śmieci przybywa. Zarówno tych w gospodarstwach domowych jak i porzuconych w naturze. „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, które mają korzystny wpływ na środowisko. Jej głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za przyrodę. Akcja miała również na celu pokazanie uczestnikom, że zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami znacząco wpływa na zmniejszenie wytwarzania śmieci. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, uczestnicy ochoczo ruszyli do pracy. Młodzież została zaopatrzona w worki i jednorazowe rękawiczki. Czynny udział w tym przedsięwzięciu uświadomił uczestnikom, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

 

Fot. 2

Fot. 1, 2 Uczestnicy podczas porządkowania terenu

Tekst i zdjęcia – Natalia Demaj, Anna Sekuła

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.