• Kontrast strony

W dniu 24 kwietnia grupa uczestników krakowskiego Hufca Pracy (al. Skrzyneckiego) wzięła udział w spotkaniu pt. „Złość - najtrudniejsza z emocji?” prowadzonym przez doświadczonego psychologa, Panią Renatę Idzik.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Przekonwertuj złość!”, którego celem jest wsparcie młodzieży w radzeniu sobie z dotykającymi ich emocjami i problemami. Uczestnicy w trakcie spotkania rozmawiali o tym czym są emocje oraz jak sobie z nimi radzić. Wspólnie zastanawiali się czy rzeczywiście złość to najtrudniejsza z emocji i czy agresja to dobry sposób na rozwiązywanie problemów.

Był to na pewno czas, który pozwolił się na chwilę zatrzymać i pomyśleć co tam w nas siedzi i co nas czasem uwiera – powiedział jeden z uczestników.

Młodzież z wielką uwagą słuchała, chętnie brała udział w przygotowanych dla nich ćwiczeniach oraz dzieliła się swoimi przemyśleniami. Na pewno był to dla wszystkich bardzo wartościowy czas, który w przyszłości chętnie powtórzą i który pokazał, że zawsze warto szukać pomocy i rozmawiać o tym co się dzieję w nas i obok nas. 

Fot. 1 Uczestnicy w trakcie spotkania

Tekst i zdjęcia – Karolina Wątor

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.