• Kontrast strony

Korzystając z pięknej pogody, 19 czerwca limanowska młodzież postanowiła wybrać się na wycieczkę rowerową, której celem było rozwijanie zainteresowań turystycznych młodzieży, a także propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach imprezy lokalnej.

Jako cel swojej podróży uczestnicy wybrali ścieżkę rowerową wokół Mogielicy, która została rozbudowana ze środków Funduszy Unii Europejskiej. Zaletą tej trasy są piękne widoki na Tatry i Beskid Wyspowy. Młodzież po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze wyruszyła w drogę. Pomimo wysiłku, jaki trzeba było włożyć w pokonanie trasy, uczestnikom dopisywał dobry humor. Po drodze kilkukrotnie się zatrzymywali, by podziwiać rozciągające się przed nimi piękne widoki i zrobić zdjęcia. Trasa była wyczerpująca, ale wszyscy wrócili zadowoleni. Cały wysiłek rekompensowały im piękne krajobrazy, wspaniała pogoda i towarzystwo kolegów.

Wycieczka była bardzo przyjemna. Pomimo, że tutaj mieszkam, to jeszcze nigdy nie miałem okazji wybrać się w te okolice. Jednak od dzisiaj będzie to moje ulubione miejsce na wyprawy rowerowe ze znajomymi – mówi Bartek, uczestnik wycieczki.

 

2

 

3

 

5

Fot.1, 2, 3, 4 Uczestnicy podczas wycieczki

 

Tekst – Danuta Lorek
Zdjęcia – Danuta Lorek, Dawid Kędroń

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.