• Kontrast strony

22 maja młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu oraz Hufca Pracy w Chełmie wzięła udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego, malowniczego miasteczka nad Wisłą, znanego ze swojej bogatej historii i unikalnej architektury. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Zamku w Janowcu, gdzie na młodzież czekało wiele interesujących historii i legend.

Kazi2

Uczestnicy zwiedzili ruiny zamkowe, dziedziniec oraz baszty.

Kazi3

Przewodnik opowiadał o dawnych właścicielach zamku oraz wydarzeniach, które miały miejsce na jego terenie. Następnie młodzież udała się do Kazimierza Dolnego, gdzie popłynęła w rejs statkiem po Wiśle i miała okazję podziwiać przepiękne krajobrazy Kazimierza Dolnego. Po zakończeniu rejsu, grupa udała się na spacer po kazimierskim rynku, który zachwycił wszystkich swoją unikalną atmosferą i zabytkowymi kamienicami. Młodzież miała okazję zobaczyć słynne renesansowe kamienice Przybyłów, które stanowią jeden z symboli miasta.  Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek oraz degustację lokalnych przysmaków. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Był to dzień pełen nauki, przygód i integracji, który na długo pozostanie w pamięci młodzieży z OSiW OHP w Zamościu i HP w Chełmie. Takie wyjazdy są nie tylko doskonałą okazją do zwiedzania pięknych miejsc, ale również do rozwijania więzi i wzajemnego zrozumienia wśród młodych ludzi.

 Monika Jabłońska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.