• Kontrast strony

17 czerwca grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim na wycieczce do Sandomierza połączyła aktywny wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy. Zwiedzając miasto z przewodnikiem, uczestnicy sporo dowiedzieli się o jego historii, ważnych osobistościach i królach związanych z tą miejscowością, a także walkach stoczonych o utrzymanie wolności Sandomierza.

r1 2

Na trasie spaceru znalazła się Brama Opatowska z bajecznymi widokami na panoramę miasta, zabytkowe kamienice, podziemna trasa turystyczna, Bazylika Katedralna oraz wąwóz lessowy.

r1 3

Wąskie uliczki, piękne budynki, gotyckie kościoły, malownicze placyki sprawiły, że młodzież zauroczyła się tym miasteczkiem. Niepowtarzalny klimat Sandomierza przyciąga jak magnes i zachęca do kolejnych wizyt w tym miejscu.

r1 4

Tekst i zdjęcia: Joanna Niewęgłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.