• Kontrast strony

Marzec to okres wzmożonych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W dniach 19-21.03.2024 podtrzymując tradycyjne formy i poznając zwyczaje świąteczne innych kultur, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim oraz grupa wychowawcza ucząca się w Lubartowie, przygotowała przepiękne palmy, ozdoby świąteczne oraz gazetkę wiosenną zdobiącą internat.

orpw2

orpw3

Wychowankami ośrodka jest również młodzież pochodząca z Ukrainy, dla której te święta to także ważny element życia kulturowo - duchowego. Uczestnicy mieli możliwość przy wspólnym tworzeniu artystycznych ozdób, wymienić się informacjami na temat rodzinnych i regionalnych tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.

orpw4

Palma jest istotnym elementem polskich, ludowych tradycji, natomiast ku zaskoczeniu młodzieży, na Ukrainie nie wykonuje się kolorowych palm. Dzięki warsztatom młodzież  kreatywnie spędziła wolny czas, a dla niektórych z nich był to idealny sposób by doświadczyć czegoś nowego.

orpw5

orpw6

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.