• Kontrast strony

Uczestnicy Hufca Pracy w Kraśniku 23 maja wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież wraz z wychowawcami udała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, gdzie przeprowadzone zostało szkolenie przez Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej mł. asp. Konrada Kapronia.

kppp2

Młodzież została zapoznana z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, zdobyła praktyczne umiejętności, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opatrywanie ran, postępowanie w przypadku zadławienia. Organizacja szkolenia dla młodzieży była ważną inicjatywą, która miała na celu przygotowanie młodych ludzi do szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, podniesienie świadomości na temat pierwszej pomocy, ale także budowanie zaufania do służb ratunkowych.

kppp3

Agnieszka Świąder

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.