• Kontrast strony

Wychowankowie z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP 22 maja uczestniczyli w dniach otwartych Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Było to wydarzenie, które miało na celu przybliżenie młodzieży pracy policji oraz promowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań.

Na początku policjanci krótko omówili cel i program wizyty. Młodzież miała możliwość zwiedzenia budynku komendy, w tym dyżurki, pokoju przesłuchań oraz pomieszczeń administracyjnych. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice swojej pracy, prezentując przy tym różne sprzęty i narzędzia używane na co dzień.

rpol2

Na placu przed komendą zorganizowano pokaz sprzętu policyjnego, w tym radiowozów, motocykli. Uczestnicy mogli usiąść w niektórych pojazdach. Przedstawiciele różnych sekcji policji, takich jak oddział antyterrorystyczny, technicy kryminalistyki czy przewodnicy psów służbowych prezentowali swoją pracę i wyposażenie.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji była dla wychowanków nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także okazją do zobaczenia jak wygląda praca policji „od środka”. Młodzież była pod wrażeniem profesjonalizmu funkcjonariuszy oraz różnorodności zadań, jakie wykonują na co dzień.

Tekst i zdjęcia: Weronika Lewczuk, Agnieszka Kublica-Cięzki, Marcin Ratajczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.