• Kontrast strony

W dniach od 7 do 10 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy w Lublinie reprezentujący Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. Drużyna wystąpiła w składzie: Agnieszka Wilczek, Julia Stanek, Antoni Bara oraz Bartosz Stefaniak. Młodzież przywiozła z zawodów kilka medali. Julia Stanek w skoku w dal z rozbiegu zdobyła złoty medal. Bartosz Stefaniak w biegu na 200 m zajął 3 miejsce a w biegu na 100 m - był czwarty. W konkurencji zespołowej przeciągania liny drużyna zdobyła złoty medal tym samym broniąc tytuł z zeszłego roku.

lp1
W klasyfikacji generalnej Lubelska WK uplasowała się na 7 miejscu, na 23 zespoły uczestniczące w zawodach. Wynik ten ukazuje progres, ponieważ w ubiegłym roku drużyna z Lubelskiej WK OHP zajęła 13 miejsce. Ponadto odbyło się jeszcze strzelanie z broni sportowej, a także test wiedzy historycznej o Polsce, Wojsku Polskim oraz obecności Polski w NATO.

lp2

Podczas zawodów nagrody wręczał m.in. Komendant KG z Warszawy pan Jerzy Budzyn. Najlepszym uczestnikom wręczono medale i dyplomy a najlepszym zespołom - puchary i nagrody. Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkową nagrodę rzeczową.