• Kontrast strony

15 marca dzięki uprzejmości Pracowni Fryzur Bartłomieja Wawrzyniaka młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim mogła zobaczyć, jak wygląda środowisko pracy fryzjera. Na początku spotkania pracodawca opowiedział, co skłoniło go do wyboru zawodu fryzjera, gdzie i w jakiej szkole się kształcił oraz jak wyglądała jego droga do założenia własnej pracowni. Zdradził, że własny salon prowadzi od półtora roku. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami dzieli się z młodymi ludźmi.

Podczas wizyty przedstawił młodzieży jak wygląda profesjonalna obsługa klienta, a także jakie umiejętności w zawodzie fryzjera są najważniejsze. Zaznaczył, że pracując jako fryzjer nawiązuje kontakt z wieloma osobami, także z tzw. „trudnym klientem”. Stara się, aby każdy klient, opuszczając fotel, był zadowolony i niebawem powrócił do niego. Ceni konsekwencję, dążenie do celu, nie znosi bylejakości. Podsumowując, powiedział: „Dobry fryzjer powinien być psychologiem, chemikiem i księdzem”.

Pan Bartłomiej jest otwarty na wszelkie nowinki fryzjerskie, szczególnie w koloryzacji. Swoje umiejętności podwyższa, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, cały czas się rozwija. Śmiało można stwierdzić, iż jest to fryzjer z powołania. Jego praca jest przede wszystkim jego pasją.

wzf2

Było to dla młodzieży ważne spotkanie, które miało na celu poznanie warsztatu i specyfiki pracy fryzjera oraz zmotywowanie niezdecydowanych osób co do wyboru przyszłego zawodu. W wizycie studyjnej wzięli udział uczestnicy grupy wychowawczej OHP w Międzyrzecu Podlaskim oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Spotkanie w Pracowni Fryzur zorganizowali pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim za zgodą dyrekcji i nauczycieli szkoły.

Kadra MCK OHP w Międzyrzecu Podlaskim

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.