• Kontrast strony

Od 13 do 17 listopada uczestnicy OHP z Ośrodków Szkolenia i Wychowania OHP w Radzynia Podlaskim i Zamościu oraz z Hufców Pracy w Lublinie i Kraśniku wzięli udział w projekcie pt. „Śladami Marszałka”. Celem było zwiększenie wiedzy historycznej dotyczącej osoby Józefa Piłsudskiego oraz dostrzeżenie śladów jego działalności na Lubelszczyźnie.

msm2

Młodzież pogłębiała wiedzę przez udział w cyklu warsztatów historycznych.

msm3

Formą edukacji, która dostarczyła wiele emocji był rajd śladami Marszałka i jego Legionów, które zachowały się w naszym województwie. Uczestnicy projektu odwiedzili Lublin, Jastków, Lubartów.

msm4

Duża dawka informacji została przekazana przy okazji przygotowywania wystawy historycznej dotyczącej Wołynia.

W trakcie realizacji programu dodatkowo młodzież uczestniczyła w warsztatach fotograficznych, korzystała z aktywnego spędzania czasu (zajęcia integracyjne, wycieczka po Radzyniu Podl., ognisko) oraz zaangażowała się w działalność charytatywną przez oddawanie krwi.

msm5

Tuż po zakończeniu projektu młodzież wzięła udział w otwarciu wystawy podsumowującej tegoroczne prace na wołyńskich cmentarzach.

Joanna Niewęgłowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.