• Kontrast strony

Ogólnopolska akcja #sadzimy ma na celu promowanie świadomości ekologicznej i aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska. W akcję zaangażowali się wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego OHP w Radzyniu Podlaskim, którzy 12 kwietnia wraz z opiekunami udali się do Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, by otrzymać sadzonki sosny, dębu i buka.

Każdy uczestnik otrzymał swoje drzewko, a następnie wraz z grupą zabrał się do pracy, pielęgnując ziemię i dbając o to, by nowe rośliny miały jak najlepsze warunki do wzrostu na terenach ośrodka. Sadzenie drzew to nie tylko symboliczny gest, ale również praktyczna działalność, która przynosi konkretne korzyści dla natury i ludzi. Rośliny, których młodzież dziś posadziła, staną się w przyszłości nie tylko ozdobą terenu ośrodka, lecz także będą pełnić istotną rolę w procesie oczyszczania powietrza oraz zachowaniu bioróżnorodności.

Agnieszka Kublicka-Ciężki

Zbigniew Blicharz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.