• Kontrast strony

23 października, w ramach programu „Profilaktyka na sportowo”, uczestnicy chełmskiego Hufca Pracy kształcący się w Branżowej Szkole Rzemiosł Różnych I stopnia w Zamościu wybrali się na Roztocze. Malownicza jesień i ładna pogoda zachęcały do aktywności na świeżym powietrzu i integracji młodzieży.

chr2
Pierwszym punktem programu było dotarcie do baszty widokowej przy kamieniołomie, skąd rozpościera się widok na cały Krasnobród. Po takiej rozgrzewce uczestnicy udali się do rezerwatu przyrody „Święty Roch” w Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym. Pokonanie tamtejszej ścieżki przyrodniczej wymagało wiele wysiłku, ale młodzież stanęła na wysokości zadania.
chr3
Kolejnym punktem programu był pobyt w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Pszczeliniec”. Po krótkim odpoczynku przy ognisku i posiłku rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Był turniej darta, mecze siatkówki, przeciąganie liny i ćwiczenia na świeżym powietrzu.
chr4
W drodze powrotnej uczestnicy odwiedzili Jacnię. Był tu czas na spacery nad zalewem, zabawy na ruchomym pomoście, zapoznanie z tablicami edukacyjnymi dotyczącymi świata ryb. Bardziej zmęczeni odpoczywali przy tężni solankowej.
chr5
Dzień spędzony na Roztoczu minął szybko, intensywnie i przyniósł wiele pozytywnych wrażeń.

Monika Baranowicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.