• Kontrast strony

19 maj 2023r. to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci – grupy inicjatywnej Hufca Pracy w Inowrocławiu. W ramach projektu podjęliśmy się organizacji działania projektowego na okoliczność Dnia Dobrych Uczynków.

Święto społecznych i bezinteresownych działań na rzecz innych uważamy za udane, a przede wszystkim bardzo potrzebne najuboższym mieszkańcom naszego miasta Inowrocławia. Chcemy dzielić się tym co mamy w sobie najcenniejszego i najpiękniejszego –swoją empatią i młodzieńczą energią. W dzisiejszych czasach, gdzie każdy z nas jest zabiegany żyjąc w ciągłej pogoni za tym co materialne warto się na chwilę zatrzymać i zobaczyć potrzeby drugiego człowieka, który ma dużo trudniej w życiu niż my.  Przygotowane przez nas smaczne domowe kanapki, tosty oraz ciasto domowego wypieku smakowały każdemu bez wyjątku co nas bardzo ucieszyło.

Wszystkie ręce na pokładzie i praca poszła szybko i sprawnie. Przy naszych działaniach projektowych jak zawsze panowała cudowna atmosfera, pełna solidarności i zrozumienia dla osób słabszych, uboższych, zagubionych w otaczającej codzienności. Inowrocławska jadłodajnia stała się dzięki nam nie tylko miejscem konsumpcji, ale również cudownych wzruszeń i emocji, oraz rozmów, które dla osób ubogich mają ogromne znaczenie. Zauważyliśmy, że czas z nami spędzany daje im siłę i moc, aby dalej żyć i funkcjonować w otaczającej rzeczywistości. Nasz autorski Projekt Solidarności ,,Bądźmy dla osób w kryzysie bezdomności nadzieją na lepsze jutro..."/2022-3-PLO1-ESC30-SOL-000096085/finansowany ze środków Unii Europejskiej jest dla nas cudowną przygodą, wyzwaniem i lekcją życia, która przynosi nam i grupie docelowej radość i satysfakcję.

Dlatego nie zwalniamy tempa i planujemy realizację kolejnych przedsięwzięć, na które czekamy nie tylko my ale również osoby ubogie i te w kryzysie bezdomności w naszym mieście.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.