• Kontrast strony

10 października odbyła się VIII edycja corocznych Targów Pracy organizowanych przez Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Tradycyjnie na Targach swą obecność zaznaczyło Centrum Edukacji i Pracy w Bydgoszczy, które tym razem było partnerem przedsięwzięcia. Na stoisku OHP reprezentował zespół rozwoju zawodowego.

Targi zgromadziły kilkudziesięciu pracodawców oferujących miejsca pracy, jak również instytucje wspierające zatrudnienie, takie jak Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, agencje pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Państwowa Inspekcja Pracy czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Stoisko OHP było licznie odwiedzane przez osoby poszukujące zatrudnienia, które na miejscu mogły dokonać rejestracji w Młodzieżowym Biurze Pracy, otrzymać informacje o aktualnych możliwościach zatrudnienia, również w ramach usług EURES, czy skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego. Pracodawcy natomiast mieli okazję dowiedzieć się o możliwości pozyskania pracowników i uczniów na praktyczną naukę zawodu.
Spora część odwiedzających targi to osoby z Ukrainy.
Szukam pracy, dla siebie i swojego syna. Dobrze, że uzyskałam tutaj pomoc i wskazówki, jak się do tego zabrać – powiedziała jedna z Ukrainek po spotkaniu z kadrą OHP
Targi dały też możliwość zapoznania się z kierunkami rozwoju lokalnego rynku pracy, przez co były źródłem aktualnych informacji niezbędnych w pomocy młodzieży w planowaniu ścieżek rozwoju zawodowego.

bcw1.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.