• Kontrast strony

Wrześniowa Akcja Sprzątania Świata to międzynarodowe święto ekologii. W tym roku po raz 30 ruszyła akcja, w której nie mogło zabraknąć aktywności uczestników włocławskiego Hufca Pracy.

Akcja Sprzątania Świata odbywa się zawsze w trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm i instytucji w sprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających śmieci, w tym roku młodzież włączyła się w szerszą akcję sprzątania.

We włocławskim parku na Słodowie miała miejsce Akcja Sprzątania Świata, w której mogły wziąć udział wszystkie chętne osoby, którym nie jest obojętne ekologiczne podejście do życia oraz najbliższa przestrzeń, która nas otacza. Podczas imprezy uczestnicy mogli zapoznać się z ekspozycjami organizacji, które na co dzień dbają o czystość i porządek, o stan wody i powietrza w mieście, edukują, prowadzą recykling, troszczą się o rośliny i zwierzęta. Młodzież z chęcią włączyła się do akcji sprzątając tereny zielone miasta. Była to bardzo ciężka i męcząca praca, dlatego po zakończonej akcji czekała na młodzież niespodzianka - przepyszna kiełbaska z grilla i owoce.

Celem  Akcji Sprzątania świata jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, który został w znakomity sposób zrealizowany podczas przedsięwzięcia.

 

zd_4.JPG

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.