• Kontrast strony

W piątek 10 listopada 2023 roku sześć absolwentek OHP, które uczyły się w zawodzie fryzjera, ukończyło kurs Barber I stopnia. Szkolenie trwało 24 godziny w tym 6 godzin teorii i 18 godzin praktyki.

Absolwentki inowrocławskiego Hufca Pracy podczas zajęć z doświadczonym barberem poznały m.in. historię barberingu, zasady BHP obowiązujące w salonach urody oraz zostały zapoznane ze sprzętem oraz kosmetykami dobrego stylisty męskiego zarostu.

- Poznałyśmy nazwy męskich fryzur i historię barberingu, to naprawdę bardzo ciekawe informacje-podsumowuje uczestniczka kursu.

Kursantki miały możliwość ćwiczyć nowe umiejętności na żywych modelach po wcześniejszym instruktażu jak używać brzytwy na balonach i fryzjerskich główkach. Przedstawione zostały zasady dobrego wywiadu z klientem, mającego na celu dobór jak najlepszej fryzury, a także poinstruowano uczestniczki jak ćwiczyć dłonie i palce, aby sprawnie posługiwały się sprzętem barberskim.

- Bardzo mi się podobało to, że podczas tak krótkiego kursu mogłam uczyć się męskiego strzyżenia i stylizacji brody na żywych modelach-ocenia uczestniczka kursu.

Absolwentki uzyskały nowe kwalifikacje, które w znacznym zakresie poszerzą ich dotychczasowe umiejętności fryzjerskie oraz zwiększą możliwości na lokalnym rynku pracy.

BAR3.jpeg

BAR1.jpeg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.