• Kontrast strony

W ramach projektu unijnego ,,Młodzi przyszłością regionu!’’ młodzież spotyka się z doradcami zawodowymi oraz specjalistą ds. rozwoju zawodowego i realizuje Indywidualny Plan Działania. W styczniu rozpoczęto proces, aby każdy uczestnik  poznał i dowiedział się jak rozwijać swój potencjał kompetencji miękkich.

Kompetencje miękkie pomagają funkcjonować w społeczeństwie. Na indywidualnych spotkanych młodzież nauczyła się zarządzać swoim czasem, omawiała skuteczne metody ograniczenia ,,pożeraczy czasu’’. Uczestnicy planowali swój tydzień życia wykorzystując podział zadań według matrycy Eisenhowera.  

-Idea uczenia się przez całe życie jest mi bliska, chcę zdobywać wiedzę dzięki której będę dobrze funkcjonować wśród ludzi oraz poznam lepiej siebie - powiedział  uczestnik projektu.

Dodatkowo dla zainteresowanych  osób specjalista ds. rozwoju zawodowego przedstawił i omówił dokument Europass-Mobilność, który wystawiany jest jeśli ktoś miał praktyk, staż czy szkolenia za granicą. Wskazany jest tam również poziom umiejętności oraz kwalifikacji zdobytych przez jego posiadacza. W ramach przygotowania do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego uczestnicy OHP mają organizowane wycieczki czy praktyki na rynku europejskim, dlatego też  taka wiedza o dokumentach jest potrzebna.

Projekt „Młodzi przyszłością regionu!” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Działaniami objęte są trzy dziesięcioosobowe grupy uczestników Hufca Pracy 2-2 w Bydgoszczy. Obecna edycja jest zaplanowana na czas od września 2023 r. do sierpnia 2024 r.

Fot.2_Uczestnik_sprawdza_czy_potrafi_zarządzać_czasem.jpg

Fot._1_Uczestnik_zaznajamia_się_z_dokumentem_Europass-Mobilność.jpg

logo.png

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.