• Kontrast strony

„Uwierz, że możesz, a już będziesz w połowie drogi”- Theodore Roosevelt. Tak wiele zależy od naszych myśli, marzeń i wewnętrznej motywacji. Rozwój osobisty zawsze przekłada się na rozwój zawodowy. Kiedy budujemy motywację, pewność siebie, jesteśmy wizjonerami naszej przyszłości. Jak mawiał Walt Disney – „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”.

W Brodnicy odbyły się warsztaty dla uczestników OHP pt. „Planuję swoją przyszłość - Mapa marzeń”, zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu. Mapa Marzeń jest spersonalizowanym narzędziem wizualizacji celów i marzeń. Może przybierać różne formy, na przykład kolaże, diagramy czy listy. Pomaga zdefiniować pragnienia. Jest to idealna okazja do zastanowienia się nad mocnymi i słabymi stronami oraz zasobami i możliwościami. Dobrze zaplanowana mapa marzeń pomaga skoncentrować się na osiągnięciu sukcesu.

Po warsztatach można było usłyszeć wiele ciekawych wypowiedzi  uczestników:

-„Pierwszy raz mam styczność z mapą marzeń” - powiedziała jedna z uczestniczek;

-„Wierzę, że moje zaplanowane działania na mapie marzeń się zrealizują” - powiedział inny uczestnik;

-„Jestem miło zaskoczona, myślałam, że to będzie nudne, a temat był bardzo ciekawy” - dodała kolejna uczestniczka.

                Uczestnicy podczas warsztatów z  zaangażowaniem tworzyli własną indywidualną mapę marzeń do zrealizowania na najbliższe 2 lata. Warto regularnie ją analizować  by aktualizować  cele i plany.

MAP3.jpg

MAP1.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.