• Kontrast strony

Uczestnicy bydgoskiego hufca w czasie ferii zimowych mieli okazję wziąć udział w programie autorskim pod nazwą „Ferie Offline”, który miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na możliwe aktywności bez ekranu telefonu czy telewizora.

Program rozpoczęła prelekcja na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Kolejnym punktem wydarzenia była realizacja Inicjatywy Kapituły "Oddaj krew, podziel się cennym darem na Walentynki". W jej ramach w hufcu odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Laksa, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące honorowego krwiodawstwa.

- Jak tylko będę mogła oddać krew, to na pewno to zrobię. To u nas rodzinna tradycja- powiedziała Oliwia Wybrańska, zastępca przewodniczącej Rady Młodzieży w Hufcu Pracy w Bydgoszczy.

Sportowo-rekreacyjnym wyzwaniem dla uczestników programu było wyjście na ściankę wspinaczkową do Centrum Wspinaczkowego Spider, gdzie przy pełnym zabezpieczeniu i opiece instruktorów, młodzież spróbowała swoich sił alpinistycznych.

- Super pomysł to wyjście na ściankę wspinaczkową. Ręce bolą jak nigdy, ale było warto – powiedział Gracjan Maziej, uczestnik Hufca.

Na zakończenie ferii młodzież spotkała się w świetlicy hufca, by uczestniczyć w pogadance na temat różnych form spędzania czasu wolnego bez użycia telefonów komórkowych i Internetu. Ostatnie chwile ferii zimowych podopieczni bydgoskiego hufca spędzili  na grach planszowych i towarzyskich

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.