• Kontrast strony

Na warsztacie stolarskim przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu od listopada 2023 do końca lutego 2024 potrwają prace związane z tworzeniem domów dla czworonożnych przyjaciół w ramach projektu Dach dla przyjaciela_reaktywacja [2023-1-PL01-ESC30-SOL-000149174].

Projekt Solidarności o powyższym tytule realizuje grupa pięciu osób, w tym trzy kształcące się na stolarzy. Pomysł, idea jest odpowiedzią na potrzebę troski o los zwierząt, zwłaszcza psów, które przebywają na zewnątrz, a ich opiekunami są seniorzy. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Gruta i Rogóźno pierwsze wykonane budy trafiły do nowych właścicieli i mogli nimi cieszyć się już w czasie minionych świąt. Każda z nich jest oznaczona autorskim logiem projektu. Na okoliczność zbliżającego się finału WOŚP jedna z bud trafi na licytację. W trakcie prac na stolarni odwiedziło nas Radio Eska Grudziądz oraz TVSM kablowa Grudziądz. Mini-reportaż z tych odwiedzin jest częścią Grudziądzkiego Serwisu Informacyjnego (od 22 min. 29 sek.).

Poza pracami stolarskim w projekcie zaplanowany został konkurs plastyczny pt. Mój pupil – dbam o niego jak najlepiej. Uczniowie klas 1-3 szkół w w/w gminach wykonały prace plastyczne, a uczniowie klas 4-8 prace fotograficzne. Aktualnie utworzona została z nich tymczasowa wystawa w naszym ośrodku. Najlepsze prace nagrodzimy na początku lutego udając się do zwycięzców.

Dach_dla_przyjaciela-reaktywacja_autorskie_logo_projektu.jpg PL_V_Finansowane_przez_Unię_Europejską_PANTONE__kopia.jpg

Foto_DDPR_1.jpg

Foto_DDPR_3.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.