• Kontrast strony

W  Bydgoszczy realizowany jest kurs na spawacza TIG-141, który według barometru zawodów 2023 jest deficytowym zawodem w województwie kujawsko-pomorskim. Uczestnicy szkolenia mają duże szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy w branży samochodowej, lotnictwie czy też branży chemicznej.

Podczas kursu organizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy sześciu uczestników zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą spawania metodą TIG-141. To spawanie za pomocą łuku elektrycznego zaopatrzonego w nietopliwą elektrodę wolframową. Uzyskanie łączenia następuje poprzez połączenie stopionego metalu oraz materiału dodatkowego temperaturą łuku elektrycznego. Najczęściej spawanymi materiałami są rury i rurociągi z cienkich blach.

- Jestem absolwentem OHP, chcę się przebranżowić a spawanie metali i stopów jest dla mnie bardzo ciekawym zajęciem. Mam nadzieję na znalezienie po tym kursie lepiej płatnej pracy.

Kurs kończy się egzaminem państwowym, w przypadku jego pozytywnego zaliczenia uczestnik otrzyma  stosownie uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego na okres 3 lat.

Fot.1_Zajęcia_teoretyczne.jpg

Fot.4_Uczestnicy_mierzą_spoiny.jpg

Fot.3_Uczestnik_spawa.jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.