• Kontrast strony

Wakacje się „rozkręcają” a wraz z nimi atrakcje przygotowane przez jednostki OHP. Piękna, słoneczna pogoda dopisuje, coraz więcej działań realizowanych jest więc na świeżym powietrzu.  Nie zwalniamy tempa!

W tym tygodniu wśród oferty dla młodzieży znalazły się: gry i zabawy na świeżym powietrzu, rywalizacja sportowa, zajęcia na siłowni, również tej na świeżym powietrzu oraz sesja fotograficzna w plenerze. W dniu 15 lipca  z okazji Światowego dnia bez telefonu komórkowego uczestnicy przygotowali kampanię promocyjną na temat racjonalnego korzystania z telefonów komórkowych.

W jednostkach można było wziąć udział w zajęciach na temat zachowania bezpieczeństwa w wakacje oraz  prezentacji dotyczącej akredytowanych projektów realizowanych w naszych jednostkach.

Grudziądzka młodzież, pamiętając o pomocy potrzebującym, już nie pierwszy raz wybrała się do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej, aby uczestniczyć w organizacji festynu dla tamtejszych mieszkańców. Z kolei praktykantki warsztatu fryzjerskiego, w ramach tzw. kącika fryzur, przygotowywały piękne upięcia i uczesania, które wywołały uśmiech na twarzach klientów. W Toruniu gościli przyjaciele z DPS – Fundacji im. Św. Brata Alberta, którzy mogli skorzystać z usług warsztatu fryzjerskiego, w którym mimo wakacji wiele się dzieje.

Poza tym drzwi do jednostek rozwoju zawodowego nie zamykają się, gdyż znaleźć tu można oferty pracy, również krótkoterminowej. Młodzież szukająca zatrudnienia na wakacje, a także absolwenci mieli możliwość stworzenia profesjonalnego CV. Była również okazja do sprawdzenia swoich możliwości w grze CASHFLOW, która poprzez zabawę uczy praktycznych umiejętności inwestowania i gromadzenia majątku.

Przez całe wakacje można korzystać z atrakcji przygotowanych w naszych jednostkach. Wakacje to czas przerwy od nauki, ale nie od kontaktu z OHP. U nas każdy znajdzie coś dla siebie by ciekawiej spędzić czas wolny. Zapraszamy!