• Kontrast strony

Za oknem coraz zimniej, przyszła już jesień. W przydomowych ogródkach błyszczą się piękne, dorodne dynie. Zupa dyniowa to obowiązkowy element jesiennego menu. Jest sycąca, aromatyczna, rozgrzewająca i ma piękny, głęboki kolor. Chcąc uchwycić trochę czaru jesieni uczestnicy Hufca Pracy wraz z klientami Klubu Integracji Społecznej we Włocławku ugotowali przepyszną zupę dyniową.

Do wspólnego jesiennego gotowania stanęły uczestniczki kształcące się w zawodzie kucharz oraz seniorzy korzystający ze wsparcia Klubu Integracji Społecznej. Było to bardzo uczące doświadczenie, uczestniczki mogły wykazać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, a seniorzy chętnie dzieli się z młodzieżą swoją wiedzą. Obieraczki, noże, deski i garnki poszły w ruch, czarując przepyszną i aromatyczną zupę. Uczestnicy akcji pięknie udekorowali każdy talerz i przeszli do konsumpcji, chętnych na dokładkę było wielu, co bardzo cieszyło młodzież OHP.

To bardzo fajne uczucie widzieć, że smakuje komuś coś co ugotowałaś. Jestem z nas dumna, że dałyśmy wszystkie radę.” – podsumowała wspólne gotowanie Roksana, uczestniczka Hufca Pracy.

Jak pokazuje powyższa akcja, nic tak nie integruje jak wspólne gotowanie i jedzenie. Jest to wspaniała możliwość do wspólnego spędzania czasu, rozmów, a przede wszystkim do znakomitej wspólnej zabawy.

dyn4.jpgdyn1.jpg

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.