Zaplątane sznurki w Hufcu Pracy w Górze

Wakacje to najbardziej wyczekiwana część roku. Mnóstwo wolnego czasu, piękna pogoda, a także odpoczynek od pewnych obowiązków. Każdy ma ochotę na błogie lenistwo z dala od nauki, wczesnego wstawania.
Ale czy warto poświęcić na to całe wakacje?

Jest wiele możliwości na właściwe wykorzystanie tego czasu. Jedną z nich jest poznawanie różnych technik rękodzieła, np. makramy. Makrama jest znaną już od czasów starożytnych sztuką plecenia sznurków, bez użycia drutów czy szydełka. Ogromną zaletą tego stylu jest prostota jego wykonania. Dzięki wiedzy na temat kilku podstawowych wiązań można wykonać ciekawe ozdoby. Jedynym narzędziem są sprawne dłonie człowieka. Dnia 26.07.2023 uczestnicy Hufca Pracy w Górze również przekonali się, jak przyjemnym, odprężającym, a zarazem twórczym zajęciem jest sztuka wiązania sznurka. Uczestnicy bardzo ochoczo przystąpili do pracy. Okazali się pojętnymi, kreatywnymi i twórczymi osobami. Młodzież dzięki tej technice wyczarowała ciekawe zakładki do książki oraz piękne liście, które posłużą do dekoracji ich pokoju.

Tekst i zdjęcia: Anna Demkowicz – wychowawca HP Góra
230726 g1230726 g2230726 g3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.