"Nakręć się pozytywnie weź rower i jedź!" - to hasło przewodnie Polkowickich Rowerów Miejskich "Szprychy". W dniu 27 lipca młodzież wraz z wychowawcą z Polkowickiego Hufca Pracy wybrała się na wycieczkę rowerową. HP Polkowice korzysta z rowerów miejskich, „Szprychy” Polkowice. Przed rozpoczęciem korzystania z rowerów młodzież, została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, że o te rowery trzeba dbać aby z nich korzystać. Jazda na rowerze wzmacnia cały organizm, daje poczucie satysfakcji, przez co wzrasta samoocena, jak również poprzez ruch polepsza się wydajność umysłowa. Młodzież, podczas takich wycieczek wyrabia sobie nawyk dbania o własną sprawność fizyczną. Poznanie wielu form aktywności ruchowej sprzyja prawidłowemu rozwojowi fizycznemu. Jazda na rowerze jest ćwiczeniem aerobowym. Takie treningi są również nazywane ćwiczeniami tlenowymi, ponieważ w jego trakcie mięśnie mają zwiększony dostęp do tlenu. Dlatego jest to doskonały sposób na zwiększenie wydolności organizmu, oraz wytrzymałości mięśni. Wspólne wycieczki rowerowe stały się już tradycją w harmonogramie programu „Wakacje z OHP”. Polkowicki program „Szprychy” cieszy się coraz większą popularnością, również ze względu na niskie koszty użytkowania rowerów. Dla młodzieży z OHP jest to dużym udogodnieniem bo nie obciążają w nadmiarze swojego budżetu wakacyjnego. Wspólne wycieczki rowerowe zbliżają uczestników i wychowawców, poprzez wspólne spędzanie czasu nawiązują się nowe przyjaźnie. Młodzież aktywnie spędzała czas na rowerach i wszyscy dobrze się bawili.

Opracowanie i zdjęcia: Marzena Both-Borsiak wychowawca 1-23 HP Polkowice Opis zdjęć: Uczestnicy na wycieczce rowerowej.28072023 p128072023 p228072023 p328072023 p428072023 p528072023 p6

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.