• Kontrast strony
Wałbrzyski Hufiec  na wycieczce do Zamku Książ – doceniamy nasze okolice

W ramach „Wakacji z OHP” młodzież z wałbrzyskiego Hufca Pracy wraz z wychowawcami udała się na pieszą wycieczkę do ruin zamku Stary Książ. Zamek Stary Książ zbudowany jest na murach dawnego zamku piastowskiego Bolka I. Położony jest na lewym wzgórzu nad przełomem Pełcznicy w południowo-wschodniej części Książańskiego Parku Krajobrazowego. Każdego roku ruiny zamku odwiedza wielu turystów, których zachwyca malownicze położenie. Nasza młodzież również była pod wrażeniem pięknych okoliczności przyrody. Ponieważ pogoda dopisała, przygotowaliśmy też ognisko z pieczeniem kiełbasek, aby nabrać sił na dalszą wędrówkę. Wycieczka miała na celu nie tylko zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. To również świetna okazja do budowania relacji, wzajemnego poznawania się oraz dbania o nawiązane przyjaźnie. Przede wszystkim jednak to dobry sposób na poznawanie piękna naszych okolic i podziwianie otaczającej nas przyrody.

Zdjęcia:

  1. Młodzież z wychowawcami na wycieczce do starego Książa
  2. Ognisko w ruinach zamku
  3. Stary Książ – młodzież z wychowawcami
  4. Młodzież z wychowawcami podczas wycieczki

Tekst: Krystyna Zdral, wychowawca 1 – 30 HP w Wałbrzychu
Zdjęcia: Wychowawcy 1 – 30 HP w Wałbrzychu

230710 2. Ognisko w ruinach zamku230710 3. Stary Książ młodzież z wychowawcami230710 4. Młodzież z wychowawcami podczas wycieczki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.