• Kontrast strony
W poszukiwaniu pracy czyli pociąg do kariery

Praca sama nas nie znajdzie – to temat poruszony na zajęciach dla uczestników OHP 1-6 w ramach programu „Pociąg do kariery”. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze 17. października br. Czego na tych warsztatach dowiedziała się młodzież? Doradcy zawodowi przede wszystkim pokazali uczestnikom jak poruszać się po rynku pracy, aby znaleźć zatrudnienie. Kadra Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przedstawiła różne ścieżki edukacyjne prowadzące i ułatwiające zdobycie wybranych zawodów oraz możliwości podnoszenia kwalifikacji. Uczestnicy warsztatu chętnie brali w nim udział, wyrażali własne opinie na temat obecnej sytuacji zawodowej i dzielili się pomysłami na zdobycie pracy. Młodzież z zaangażowaniem mówiła też o swoich zainteresowaniach i pomysłach wykorzystania ich na rynku pracy. Dużym zainteresowanie cieszył się quiz zawodoznawczy oraz gra podczas, której poznano różnego rodzaju zawody. Przypomnieliśmy naszej młodzieży maksymę Konfucjusza, że wybierając pracę, którą kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia - relacjonują Monika Barycka i Damian Tomaszczyk, doradcy zawodowi CEiPM w Jeleniej Górze. - Warsztaty zostały zakończone i podsumowane ważnym wnioskiem, że nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy. Warto walczyć o siebie, nie poddawać się, a każdą porażkę traktować jako lekcję na przyszłość – dodają doradcy.

231018 jg1 Pociag do kariery 1231018 jg5 Pociąg do kariery 5231018 jg6 Pociąg do kariery 6231018 jg7 Pociąg do kariery 7

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.