W dniu 01 sierpnia odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznice Powstania Warszawskiego. które było walką o lepsze jutro przez pięć lat wojny nasi rodacy byli pod okupacją niemiecka i postanowili zawalczyć o swój honor oraz lepsze jutro. Jak to mówią: wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Bohaterstwo Polaków w tamtym czasie jest wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń Polaków. Nasi rodacy powinni brać przykład z bohaterów tamtych wydarzeń. Były one tragiczne dla naszego narodu, ale dały nam nadzieję na lepsze jutro. Pokazało to światu, że Polacy mimo przeciwności losu są w stanie zakomunikować światu, ze walczą o swoja wolność, niezawisłość. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć naszych uczestników, którzy postanowili upamiętnić bohaterów tamtych wydarzeń. Na Rondzie Inki w Bielawie, jak co roku nasza młodzież i spora część już absolwentów uczciła to ważne dla naszego narodu wydarzenie. Zaśpiewano na koniec wydarzenia hymn narodowy i oddano cześć i chwałę bohaterom. Nasza młodzież jest nadzieją, będzie budować dobrobyt oraz dobro naszej wspaniałej Ojczyzny.

Tekst: Wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów Adam Kapka Zdjęcia: Wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów Magdalena Kiszycka Na zdjęciach ukazani są uczestnicy wraz z Wychowawcami.02082023 d102082023 d2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.