Ogólnopolska Inicjatywa „Podziel się książką” w strzelińskim Hufcu

„Książka uczy cię zastanawiać się nad życiem i jego sprawami, prowadzi cię jakoby za rękę przez wądolce i mielizny, żebyś nie błądził, ścieżki twoje prostuje, przede wszystkim uczy cię radości życia.” – Gustaw Morcinek Nie od dziś wiadomo, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka, pomoże przemyśleć wiele spraw, ukoi duszę w trudnych chwilach. Coraz mniej Polaków, w tym coraz mniej młodzieży sięga rok rocznie po książki. W związku z tym Rada Młodzieży Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie postanowiła przyłączyć się do Ogólnopolskiej Inicjatywy „Podziel się książką”, która była realizowana w dniach 12-15.06.2023r. Pomysł na jej realizację był prosty - każdy uczestnik jednostki miał możliwość polecić swoją ulubioną pozycję książkową oraz zrobić jej zdjęcie. Nadesłane przez uczestników zdjęcia były umieszczane na łamach portalu społecznościowego FB Hufca, by każdy mógł skorzystać z polecenia danego tytułu. Wśród polecanych pozycji znalazły się różnego rodzaju beletrystyka, więc można śmiało stwierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo Martyna i Natalia postanowiły promować mini czytelnię, która znajduje się w zakładzie pracy, gdzie odbywają praktyczną naukę zawodu. Jest to czytelnia i wypożyczalnia w jednym i każdy może z niej skorzystać- znajduje się w sklepie Delikatesy Muszyński przy ul.Grunwaldzkiej 7 w Strzelinie. Jak czytamy w regulaminie czytelni utworzonej przez p. Patryka i p. Damiana Muszyńskich, właścicieli sklepów: „Ideą było promowanie kultury literackiej i czytelnictwa, zaznajomienie z twórczością oraz autorami polskimi i zagranicznymi, a także zachęcenie ludzi w każdym wieku do sięgania po literaturę. Założeniem utworzenia Czytelni jest kreowanie zachowań polegających na czytaniu książek i czasopism jako sposobie na spędzaniu czasu wolnego”. Ogromnie cieszy nas taki rodzaj promocji czytelnictwa, zwłaszcza, że nasi uczestnicy realizujący praktyczną naukę zawodu mają bezpośredni kontakt z taka inicjatywą. Jak widać czytać można wszędzie.

Autor: Wachowska Katarzyna, komendant HP 1-63 w Strzelinie
Zdjęcia: Wanda Ziółkowska, st. wychowawca HP 1-63 w Strzelinie Uczestnicy HP 1-63 w Strzelinie
zdj. 1 Młodzież HP Strzelinie w czytelni.
zdj. 2 Książki polecane przez młodzież w ramach inicjatywy Podziel się książką.
zdj. 3 Książki polecane przez młodzież w ramach inicjatywy Podziel się książką.

230615 strz2 zdj. 2 Ksiązki polecane przez młodzież w ramach inicjatywy Podziel się230615 strz3 zdj. 3 Książki polecane przez mlodzież w ramach inicjatywy Podziel się

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.