Obchody Dnia Papieskiego w przemkowskim Hufcu

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwić”. - Jan Paweł II

W Polsce ciągle żywa jest pamięć o Papieżu Janie Pawle II. Kadra wychowawcza z 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie dba, aby młodzież mogła oddać hołd Wielkiemu Polakowi i zapoznać się z jego przesłaniem. 15.10.2023 r przypadał XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej okazji młodzież z 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie z wielką radością włączyła się do upamiętnienia tak szczególnego dnia. Wychowawcy Hufca zapoznali młodzież z sylwetką Jana Pawła II , który jest dla młodzieży wielkim autorytetem, nauczycielem. To w nich Ojciec Święty pokładał swoje nadzieje. Przypomnieliśmy naszym podopiecznym, że Jan Paweł II jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy, a posiadanie za patrona tak wartościowego człowieka jest zobowiązujące, gdyż jest to dużym zaszczytem i jednocześnie wielkim wyzwaniem dla Ochotniczych Hufców Pracy. Nasza młodzież jak zwykle nas nie zawiodła, jesteśmy dumni z naszych wychowanków. Dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się we wspólne celebrowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcie 1. Młodzież przy tablicy pamiątkowej
Opracowanie i zdjęcie: Danuta Ługowik – st wychowawca

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.