Jej historia inspiruje i napawa nas dumą. Ola jest absolwentką 1-3 Hufca Pracy w Bolesławcu. Edukację i praktykę w zawodzie fryzjer zakończyła w 2015 roku. Z czasem otworzyła swój salon fryzjerski. Obok takiej informacji nie mogliśmy przejść obojętnie. Odwiedziliśmy Olę i sprawdziliśmy jak sobie radzi. Oto w skrócie nasza relacja, którą chcielibyśmy się podzielić.

Dlaczego Fryzjerka? W zasadzie dla Oli odpowiedź była prosta. Od podstawówki marzyła o tym, żeby zostać fryzjerką. W późniejszych latach to przeświadczenie się nie zmieniło i kiedy stanęła przed decyzją wyboru szkoły i zawodu, wiedziała gdzie chce się uczyć. Ola należy do grupy osób, które miało szczęście wiedzieć co chce robić w życiu.

Praktyka czyni mistrza

Podczas nauki w szkole różnie bywa, rówieśnicy rezygnują z edukacji, wyjeżdżają, niektórzy zmieniają zawód, albo miejsce odbywania praktyk. Wśród przyjaciół i rówieśników z grupy Oli również zdarzały się takie sytuacje. Ale nasza absolwentka była cały czas wytrwała i zawsze dążyła to tego by się nauczyć zawodu. Zawód fryzjera nie jest łatwy i Oli również nie było łatwo, ale nigdy się nie poddała. Zawodu uczyła się w jednym z salonów fryzjerskich w Bolesławcu. Tam dużo pracowała, uczyła się technik fryzjerskich, współpracy z pracownikami i kontaktu z klientami. To właśnie tam pojawiła się myśl o tym, że będzie wykonywała tylko męskie cięcia, fryzury i stylizacje.

Salon Fryzjerski „Quality”

W zawodzie fryzjera Ola pracuje już 10 lat. Kiedy ukończyła szkołę, została na stażu u ówczesnego pracodawcy, potem została zatrudniona w tym salonie. Pracowała w nim 7 lat, jednak cały czas marzyła o własnej firmie. Marzenie spełniła 2 czerwca 2023 r. Otworzyła swój salon fryzjerski pod nazwą „Quality”. Perfekcyjnie urządziła go, podkreślając swój styl i charakter. Wymagało to dużo pracy, ale już wiemy, że Ola się nigdy nie poddaje.

Przyszłość w zawodzie fryzjera

Ola salon fryzjerski prowadzi od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 18:00. Praktycznie cały czas jest na „nogach” w pracy. Ale robi to z przyjemnością, ponieważ już w swojej firmie. Usługi obejmują fryzjerstwo męskie, jak: strzyżenie, odsiwianie, koloryzacja, stylizacja, stylizacja okolicznościowa, strzyżenie i stylizacja brody, golenie brzytwą. Na razie pracuje sama, ale już niedługo szykuje zmiany. W lipcu Ola ma zamiar rozszerzyć usługi o fryzjerstwo damskie i zatrudnić fryzjerkę damską. Przygotowała dla siebie i nowego pracownika kilka propozycji szkoleń, na które niebawem pojadą, by rozwijać „Quality”. Naszej Oli życzymy dużo sukcesów i szczęścia. Nie martwimy się o nią, bo wiemy, że sobie poradzi.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rulińska, st. wychowawca Hufca Pracy w Bolesławcu

 

21072023 b121072023 b221072023 b321072023 b421072023 b5

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.