W dniu 27 października grupa uczestników z dzierżoniowskiego OHP dzięki pracownikom Młodzieżowego Centrum Karier spotkała się na zajęciach wychowawczych z twórcą i dyrektorem dzierżoniowskiego portalu społecznościowego doba.pl, który odgrywa ważną rolę na lokalnym rynku mediów informacyjnych. Pan Krzysztof Brzeźniak opowiedział młodzieży jak zaczynał ze swoim pomysłem, gdy jeszcze internet był w Polsce w powijakach i niewielu wierzyło w możliwość powodzenia projektu. Jednak mierząc romantycznie siły na zamiary zapaleniec zdobył fundusze i pokonując wiele przeciwności i trudności dopiął swego. Zadecydowało pozytywne myślenie i uparte dążenie do celu. Młodzież słuchając wspomnień pana Krzysztofa z niezwyczajnym zainteresowaniem, otrzymała potężną dawkę pozytywnej energii, jak też inspiracji do kreatywnego myślenia. Historia powstania doby.pl stała się zachętą do działania i realizowania marzeń wbrew paraliżującym myślom o własnej niemocy. Okazało się, że to co wydawać się może niemożliwym, udaje się, jeżeli tylko idzie za pomysłem pasja i wiara.

Tekst: Jacek Piwkowski wychowawca 1-7 HP w Dzierżoniowie Zdjęcia: Mariola Ziomek pracownik MCK w Dzierżoniowie Na zdjęciach: uczestnicy z HP w Dzierżoniowie z gościem zajęć i pracownicą MCK oraz wychowawcą 1-7 HP w Dzierżoniowie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.