Legnica pamięta o Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii

Hufiec Pracy w Legnicy stara się systematycznie wprowadzać działania mające na celu zapobieganie uzależnieniom. Przeprowadzane są zajęcia profilaktyczne, w ramach ferii odbyła się również projekcja filmu „Najlepszy”, pokazująca drogę „wychodzenia” z uzależnienia. Uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć, ile trudu i poświęcenia zajmuje ta droga. I jak niewspółmierny jest czas uzależniania się od substancji psychoaktywnych, do czasu walki z uzależnieniem, która nie rzadko trwa całe życie. Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii to kolejna kartka z kalendarza, obok której nasz Hufiec nie mógł przejść obojętnie. Przypadający na dzień 26 czerwca, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, znany również jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na problem zażywania narkotyków, a także leków w celu odurzania się. Jest również okazją do pokazania osobom borykającymi się z uzależnieniami, że przy pomocy specjalistów i wsparciu otoczenia możliwy jest powrót do życia bez substancji psychoaktywnych. Nieprzypadkowo Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii przypada na sam początek wakacji. Dla młodzieży jest to czas dużo większej ilości wolnego czasu, wyjazdów, mniejszej kontroli ze strony osób dorosłych. Niestety, wszystkie to czynniki sprawiają, że wakacje to sprzyjający okres, w którym część młodych ludzi sięgnie po raz pierwszy po narkotyki. Należy jednak pamiętać – nawet jednorazowe zażycie substancji psychoaktywnej może prowadzić do uzależniania! Uczestnicy Hufca Pracy w Legnicy, z małą pomocą kadry stworzyli gazetkę, omawiając zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy, jak również leków, niezgodnie z ich przeznaczeniem. Poruszony został również temat konsekwencji trwania w uzależnieniu, a także sposoby pomocy osobom uzależnionym oraz ich najbliższym.

Autor: Weronika Mosbauer, wychowawca 1-1 HP Legnica
Autor zdjęć: Aleksandra Załęska, komendant 1-1 HP Legnica
Zdjęcie nr 1: Uczestniczka podczas zajęć
Zdjęcie nr 2: Uczestniczki podczas zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii
Zdjęcie nr 3: Uczestniczka przygotowująca materiały do gazetki
Zdjęcie nr 4: Gazetka wykonana przez uczestników

230627 l1 Zdjęcie nr 1 Uczestniczka podczas zajęć230627 l2230627 l3 Zdjęcie nr 3 Uczestniczka przygotowująca materiały do gazetki230627 l4 Zdjęcie nr 4 Gazetka wykonana przez uczestników

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.