Bezpieczeństwo i profilaktyka  w Hufcu Pracy Dzierżoniów

Dnia 13 września gościliśmy na zajęciach z młodzieżą pierwszego rocznika Panią Barbarę Gaweł, Policjantkę z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie. Był to bogaty w wiedzę czas, podczas którego uczniowie mieli okazję posłuchać o niebezpieczeństwach, jakie mogą spotkać ich na co dzień, a także o zachowaniu zdrowego rozsądku, aby do takowych sytuacji nie dopuścić. Istotne w naszym Hufcu jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym podopiecznym, z tego względu na lekcji zostały przedstawione i omówione czyny, których młodzież nie powinna dokonywać, co jest zabronione w ich wieku, jak również to, do czego mają prawo. Nasza młodzież została zapoznana również z pojęciem handlu ludźmi, zjawiskiem modelingu i innymi czyhającymi na nich pułapkami życia. Wkraczając w dorosłość młodzi narażeni są na wiele niebezpieczeństw. W otaczającym świecie mogą spotkać się z niepowodzeniami, trudnymi sytuacjami. Dlatego ważne jest, aby od najmłodszych lat kreować w nich dobrych obywateli, wpajać wartości oraz uświadamiać o zagrożeniach. Z taką wiedzą, będą potrafili rozpoznać, co jest dla nich dobre i unikać tego, co złe. Już teraz życzymy im takiej uważności i mądrości i będziemy wspierać w dalszej nauce.

Tekst: Wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów – Katarzyna Adamska
Zdjęcia: Wychowawca 1-7 HP Dzierżoniów – Katarzyna Adamska Na zdjęciach przedstawieni są uczestnicy Hufca Pracy w Dzierżoniowie wraz z mł. asp. Barbarą Gaweł z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie i Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie Jadwiga Hajduk-Stalica.

230914 dz2

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.