Andrzejkowe Spotkania zorganizowane przez kadrę Hufca Pracy w Dzierżoniowie zawsze są pełne humoru i dobrej zabawy połączonej z nauką. O tym czym są tradycje i narodowe zwyczaje oraz kultura narodowa dowiedzieli się nasi uczestnicy na zajęciach. Jaka jest geneza tego święta i jakie ma korzenie oraz czym jest dzisiaj wróżba andrzejkowa, a czym była kiedyś młodzi ludzie dowiedzieli się na zajęciach im dedykowanych. Jedną z wielu ważnych płaszczyzn młodego człowieka jest zabawa i ta związana z tradycyjnymi wróżbami z lanego wosku czy sercem pełnym imion uświadomić miała młodzieży, że można naprawdę bawić się bez wspomagaczy i w oparciu o nasze narodowe tradycje.

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Hajduk-Stalica Komendant Hufca Pracy w Dzierżoniowie Na zdjęciach: uczestnicy 1-7 HP Dzierżoniów podczas zabawy andrzejkowej01122023 d301122023 d401122023 d5

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.