flaga Ukrainy
  • Kontrast strony

W dniu 21.01.2025r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie z okazji „Światowego Dnia Transplantacji” odbyły się warsztaty tematyczne przeprowadzone przez lekarza.

Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczestników na temat przeszczepiania narządów oraz znaczenia tego procesu dla zdrowia i życia pacjentów. Młodzież została zapoznana z podstawami transplantologii, a także z technikami, które pomagają w radzeniu sobie z emocjami związanymi z oczekiwaniem na przeszczep.

Podopieczni Centrum dowiedzieli się również, jak działa proces przeszczepiania narządów, jakie są wyzwania związane z transplantacją oraz jak ważna jest zgoda na donację narządów.

Warsztaty były również okazją do dyskusji o etycznych aspektach tej dziedziny medycyny oraz o tym, jak transplantacja może poprawić jakość życia osób czekających na przeszczep.

Warsztaty uświadomiły uczestnikom jak ważną rolę każdy z nas może odegrać w wspieraniu działań na rzecz transplantacji i ratowania życia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.