
W związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości w Polsce, uczestnicy dobieszkowskiego Centrum wraz z kadrą pedagogiczną uczestniczyli z tej okazji w uroczystej akademii. Podczas gali spotkaliśmy się, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległość naszej Ojczyzny.
Zorganizowane wydarzenie z 7 listopada 2024 r. stanowiło hołd dla bohaterów walk o niepodległość oraz okazję do refleksji nad znaczeniem wolności i jedności narodowej.
Młodzież przedstawiła bogaty program artystyczny. Znalazły się w nim patriotyczne pieśni, które przybliżyły doniosłe momenty walki o suwerenność Polski, fragmenty poezji patriotycznej oraz wspomnienia bohaterów tamtych dni.
Wydarzenie to było okazją do integracji społeczności oraz wyrażenia naszego szacunku dla wartości, jakimi są wolność, niepodległość i patriotyzm.