• Page contrast

Dnia 25.04.2024r. w Wołowie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzieży OHP w Lekkiej Atletyce. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich reprezentowali: Oliwia Stemberska, Emil Ochęcki, Norbert Konieczny oraz Krzysztof Chodziaków. Początek zawodów rozpoczął się od zaprezentowania jednostek i powitania wszystkich uczestników. Do rywalizacji stanęli reprezentanci jednostek OHP z całego Dolnego Śląska, by godnie reprezentować swoje placówki. Każda drużyna składała się z czterech osób. Zawody były rozegrane indywidualnie, podzielone na zmagania chłopców i dziewcząt. Wszystkie biegi, skoki i rzuty były nadzorowane przez sędziów oraz głównego sędziego zawodów. Nie zabrakło także niespodzianek zaplanowanych przez organizatorów zawodów takich jak: tor przeszkód i bieg na 400 m chłopców i dziewcząt. Całe zawody przebiegały bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Emocje, które towarzyszyły uczestnikom jednych paraliżowały, a drugim dodawały wiary w swoje umiejętności. Każdy z uczestników turnieju dawał z siebie wszystko. Całą imprezę upiększała wizyta Komendanta Głównego KG OHP Krystyny Zerbok i Pani Dyrektor działu Kształcenia i Wychowania OHP Pani Moniki Skrzydło i grono zaproszonych osobistości. Na koniec zmagań o miano najlepszych, Pani Komendant nagrodziła zwycięzców poszczególnych dyscyplin. Tego roku nasza reprezentacja z Ząbkowic Śląskich zajęła wspólne III miejsce w biegu na czas podczas toru z przeszkodami. Indywidualnie Emil zdobył I miejsce w biegu na 100 m oraz I miejsce podczas rzutu piłką lekarską. Zdobył również 2 miejsce w skoku w dal. A nasza uczestniczka Oliwia Stemberska zdobyła 2 miejsce w rzucie piłką palantową. Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz poszerzania umiejętności. Organizatorom serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne mistrzostwa już za rok.

Tekst i zdjęcia: Mateusz Marciniak – wychowawca OSiW Ząbkowice Śl.

1. III Miejsce w slalomie
  2. Pamiątkowe zdjęcie z Panią Komendant I miejsce podium
  3. Nasza uczestniczka na II miejscu podium Wszystkie osoby wyraziły zgodę na publikację wizerunku.26042024 zb126042024 zb226042024 zb3