• Page contrast

W dniu 23 kwietnia w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w halowej piłce nożnej chłopców pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice - Pana Rafała Kukli, po raz 15 organizowane przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP.

W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się następujące drużyny: 6-1 OSiW w Nowym Sączu, 6-34 HP w Starym Sączu, 6-18 HP w Kętach, 6-24 HP w Dąbrowie Tarnowskiej, 6-8 HP w Krakowie, CKiW w Tarnowie, 6-2 HP w Niepołomicach, 6-4 OSiW w Trzebini oraz drużyna gospodarzy 6-38 HP w Gorlicach.

Po raz kolejny honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Gorlic - Pan Rafał Kukla. Swoją obecnością na turnieju zaszczycili: Wojewódzki Komendant OHP w Krakowie - Pan Paweł Leśniak, przedstawiciele władz samorządowych, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, prezes zarządu Koła Związku Sybiraków w Gorlicach oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół, a także licznie zgromadzeni pracodawcy współpracujących z jednostką. Obecni byli również sympatycy OHP oraz lokalne media.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant Hufca Pracy w Gorlicach - Pan Grzegorz Tumidajewicz, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Gorlice - Pan Rafał Kukla, dokonując oficjalnego otwarcia. Miłym akcentem był pokaz artystyczny sekcji gimnastycznej Acrodreams Gorlice, nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami wręczonymi przez zaproszonych gości. Po występie uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP w Gorlicach, 6-1 OSiW w Nowym Sączu, 6-34 HP w Starym Sączu, 6-24 HP w Dąbrowie Tarnowskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z 6-38 HP w Gorlicach, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał okazał się być ciekawym i zaciętym pojedynkiem, stojącym na wysokim poziomie pomiędzy drużynami 6-24 HP w Dąbrowie Tarnowskiej i 6-34 HP w Starym Sączu. Po emocjonującym meczu i rzutach karnych, zwycięzcą turnieju został 6-34 HP w Starym Sączu zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-24 w HP Dąbrowie Tarnowskiej. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi - ufundowanymi przez MWK OHP, Urząd Miasta Gorlice, pracodawców oraz sympatyków OHP. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Giemzik z 6-34 HP w Starym Sączu, najlepszym bramkarzem Yurii Datsiv z 6-38 HP w Gorlicach, a królem strzelców Adrian Machaj z 6-24 HP w Dąbrowie Tarnowskiej. Komendant 6-38 HP w Gorlicach - Pan Grzegorz Tumidajewicz podziękował młodzieży za zdrową rywalizację i walkę fair play. Złożył również podziękowania wszystkim fundatorom pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych. Zakończenia XXV Wojewódzkich Mistrzostw OHP w halowej piłce nożnej chłopców dokonał Wojewódzki Komendant OHP - Pan Paweł Leśniak, dziękując za organizację turnieju.